wiele_zalezy_od_nas_samych.jpg

We wszystkich dziedzinach życia, również w odkładaniu na emeryturę, bardzo dużo zależy od naszych, indywidualnych decyzji. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim dlatego, że już teraz, lada dzień musimy zadecydować czy chcemy aby nasza emerytura odkładała się w OFE czy w ZUS.

Rząd wymusił to na nas dając nam limit czasu trzy miesiące na podjęcie tej niezwykle ważnej, przyszłościowej decyzji. Dlatego zanim zadecydujemy czy drugi filar czy ZUS powinniśmy poznać zdania ekspertów oraz zwolenników i przeciwników każdej z tych metod oszczędzania na emeryturę.

Spółka LPP jest jedną z największych firm w Polsce

Mając różne opinie na ten temat jesteśmy w stanie podjąć obiektywną i świadomą decyzje dotycząca naszej przyszłości. Jedno jest jednak pewne, niezależnie od tego czy wybierzemy OFE czy ZUS, zróbmy tak, abyśmy mogli w spokoju się zestarzeć.

Najważniejsze jest to, aby mieć taką emeryturę, która będzie adekwatna do pracy, jaką wykonywaliśmy przez całe życie. Przecież nie po to tak się męczymy, tyle energii wkładamy w życie zawodowe, aby na stare lata zostać z niczym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *