Polski system emerytalny

Opublikowany | 0 comments

polski_system_emerytalny.jpg

Dla zwykłego śmiertelnika polski system emerytalny nie jest wcale prosty. Zwłaszcza, że decyzję o tym, czy wybieramy OFE czyli otwarte fundusze emerytalne czy też ZUS, czyli prowadzimy swoje składki emerytalne w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych musimy podjąć bardzo młodo. A prawie nikt z nas nie zna się na tym na tyle, aby ta decyzja była zupełnie świadoma i przemyślana. Zwłaszcza, że to się nieustannie zmienia.

Ma to oczywiście związek z tym, że osoby, które pod koniec lat dziewięćdziesiątych wprowadziły OFE obecnie nie są już u władzy. Te nieustanne zmiany wnoszą zmiany także na poziomie systemu emerytalnego. Skoro więc politycy nie wiedzą co będzie za kilka miesięcy z emeryturami, a co dopiero za kilka czy kilkadziesiąt lat to skąd my to mamy wiedzieć. Co nie zmienia faktu, ze marzeniem każdego z nas, kto już podjął pracę jest to, żeby zapracować na godną emeryturę, która pozwoli nam cieszyć się momentami, kiedy skończyliśmy już pracować.

audyty informacji audyt bezpieczeństwa informacji audyty bezpieczeństwa informacji biuro rachunkowe toruń http://numeratis.eu/ Biuro Rachunkowe Numeratis Sp. z o.o Toruń

Oby, niezależnie czy ZUS czy OFE były nam w stanie to zapewnić.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *