no_i_co_z_ta_emerytura.jpg

Teraz kiedy wybuchła dyskusja o tym co lepsze ZUS czy OFE coraz więcej ludzi, także tych młodych postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i zastanowić się nad tym, co będzie z nami w przyszłości. Nikt przecież o nas nie zadba, jeśli sami tego nie zrobimy. To ważne, żeby o przyszłość zadbać teraz, kiedy jesteśmy świadomi i mamy jeszcze wpływa na to, co się stanie z nami w przyszłości.

Oczywiście nie da się jej w stu procentach przewidzieć, bowiem skoro system emerytalny zmienił się już raz i pojawiło się OFE to może zmienić się po raz kolejny na rzecz czegoś innego. Warto się jednak zastanowić, czy wybór OFE nie jest tak czy inaczej lepszym rozwiązaniem. Każdy wie, w jakiej kondycji jest ZUS i wszystko wskazuje na to, że w lepszej nie będzie.

Zaś drugi filar i odkładanie na emeryturę na Otwartych Funduszach Emerytalnych może nam przynieść same zalety. W końcu to nasz przyszłość i w żadnym stopniu nie powinniśmy jej lekceważyć. Zwłaszcza jeśli chcemy na emeryturze zwiedzać świat i odpoczywać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *