emerytalne_rozwazania.jpg

Zastanawiamy się co możemy zrobić teraz, dziś, żeby nasze życie na emeryturze było wygodne i godne. Możemy oczywiście ciężko pracować tyle lat, ile nasz rząd od nas wymaga. Możemy ograniczać życie rodzinne i skupiać się na karierze, aby nasze zarobki były wyższe i tym samym wyższa była także emerytura.

Ale czy to wystarczy? Może się okazać, że nie. Wiele zależy także od tego na co się zdecydujemy i z czyją pomocą na emeryturę będziemy oszczędzać. A więc stajemy przed dylematem ZUS czy OFE.

Dylemat ten stał się ostatnio dość palący, bowiem rząd zadecydował, że musimy już teraz się opowiedzieć. Musimy więc rozważyć to bardzo dokładnie, bowiem każdy z nas powinien świadomie podchodzić do takich rzeczy, a nie czekać Az inni za niego zadecydują. W końcu chodzi tutaj o naszą przyszłość i o to, aby była ona, jak najlepsza.

Bez odpowiednich środków na emeryturze nie można o takiej mówić. Dowiedzmy się więc więcej zarówno o Otwartych Funduszach Emerytalnych, jak i o Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *