www.stadiony360.pl

co_bedzie_na_emeryturze.jpg

To pytanie niejeden z nas zadaje sobie siedząc w pracy, albo przed zaśnięciem. Coraz to nowe pomysły rządu oraz ogólny stan finansów naszego państwa nie pozwalają nam myśleć o tym ze spokojem. Przecież nie po to ciężko pracujemy każdego dnia, żeby potem na emeryturze dowiedzieć się, że nie stać nas na leki, ani na inne tego typu rzeczy.

Dlatego powinniśmy zadbać o to zawczasu, a więc warto zastanowić się nad kluczą sprawą, czyli ZUS czy OFE. Odkąd za nami reforma systemu emerytalnego może warto jednak dać szansę drugiemu filarowi czyli OFE. Przecież tutaj mamy większą szansę sami zadecydować, ile będzie wynosiła nasza emerytura.

Choć niektórzy mówią, że nie tyle szanse, ile przypadek bowiem uzależniamy jej wysokość od stanu giełdy, a to oczywiście może być ryzykowne. Jednakże co do ZUS także nie możemy mieć absolutnie żadnej pewności. To także nie jest stabilna i zamożna instytucja, a więc może warto jednak zwrócić się ku OFE? Musi to być naprawdę dobrze przemyślane. https://www.comarch.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *